Sıkça Sorulan Sorular

  • Çalışmalar hangi günler yapılmaktadır?

Çalışmalarımız Pazar günleri gerçekleşmektedir. Ayrıca Çarşamba günleri 19.30-21.00 saatleri arasında Pınar İşbırakmaz Hocamız ile Roman, Perşembe günleri 19.30-21.30 saatleri arasında Gürkan Genç Hocamız ile Trabzon yöre dersleri yapılacaktır.

  • Halk oyunları çalışma salonunuz neresidir?

Çalışma salonumuz Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek lisesinin İçindedir. Yaklaşık 200 m2, sütünsuz, tüm eksikleri giderilmiş çalışma salonumuzda Parkeli ve Aynalı oyun alanımızın dışında, çalışma sonraları için dinlenme alanı, iki adet soyunma odası (kadın ve erkek), iki adet tuvalet (kadın ve erkek),  ve üyelerimizin kullanımına ait otoparkımız bulunmaktadır.

Rize Çalışmamız Örnek Mahallesinde bulunan Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet kültür Merkezinde yapılmaktadır.

  • Çalışmalar hangi saatlerde gerçekleştiriliyor?

Türk Halk Oyunları çalışmalarımız Pazar günleri 11.00-14.30 saatleri arasında, Trabzon yöre çalışmamız Perşembe günleri 19.30-21.30 saatleri arasında, Roman çalışmamız Salı günleri 19.30-21.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

  • Ne kadar ücret ödenecek?

Yeditepe Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği; Dernekler masasına bağlı bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Derneğin hiçbir şekilde ticari bir beklentisi olmayıp sadece üye aidatları ile masraflarını ödemektedir. Halk Oyunları çalışmalarına katılanlar bir kereye mahsus kayıt ücreti, ondan sonra her ay sadece 100 TL üye aidatı öderler. 15-18 yaş arası gençler hiçbir ücret ödemeden sadece ebeveynlerinin muvafakatnamesi ile Halk Oyunları çalışmalarımıza katılabilirler. Derneğimizde üye aidatı dışında kostum, müzisyen ücreti vs. adı altında hiçbir ödeme istenmemektedir.

  • 2016-2017 sezonunda hangi yöreler öğretilecektir?

Konservatuar mezunu ya da yörelerinde uzman oldukları kabul edilmiş eğitmen kadrosuna sahip Yeditepe Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin yedinci senesinde Roman Dansları, Bitlis, İzmir, Gaziantep ve Trabzon yöreleri öğretilecektir.